Aktivita domácích prací

Zájmová aktivita částečně napomáhá uživatelům malými krůčky zvládat jednoduché pracovní činnosti běžného života. Jednou ze součástí je práce na zahradě a její náplň se odvíjí od ročního období.  O zahradu okolo je potřeba neustále pečovat – zalévat, okopávat, sekat trávu, hrabat listí. Naší odměnou je posezení v pěkném prostředí. Zaměřujeme se na pěstování bylinek, které pak sušíme a prodáváme jako čajové směsi na trzích a jarmarcích.

 

Přes zimu se zaměřujeme na rozvíjení tolik potřebné samostatnosti. Procvičujeme dovednosti v základních domácích pracích – od schopnosti zvládnout jednoduchý úklid pokoje, přepírání osobního prádla a jeho údržbu, až po žehlení a pro šikovné uživatele také ruční práce.

 

Nezapomínáme na pomoc v kuchyni – s paní kuchařkou a pečovatelkou připravujeme pomazánky, pečeme vánoční cukroví, zajišťujeme vánoční výzdobu a také se zdokonalujeme v umývání a utírání nádobí.

 

Neméně pečujeme o vzhled společných prostor, které zdobíme k jednotlivým svátkům a výročím, dbáme na osobité prostředí jednotlivých pokojů a podporujeme tak aktivitu a individuální odlišnosti uživatelů.

 

Zájmovou aktivitu všichni navštěvují dle vlastního přání a chuti do činností.